Instruktorzy

by Lindy Szau

NATALIA I MICHAŁ

Natalia i Michał z muzyką związani są od zawsze, a właściwie już od przedszkola. O lindy hopie po raz pierwszy usłyszeli w 2014 roku, jednak swoją przygodę z nim zaczęli od intensywnych warsztatów wprowadzających dopiero dwa lata później.Od tego czasu ani na chwilę nie przestali tańczyć, a na dodatek rok później poznali drugą taneczną miłość, czyli collegiate shaga. To hobby stało się integralną częścią ich życia.

Od ponad czterech lat można spotkać ich na licznych festiwalach w całej Europie, gdzie poszerzają swoją taneczną i instruktorską wiedzę i umiejętności. Od 2017 roku prowadzą regularne zajęcia lindy hop we Wrocławiu oraz warsztaty z collegiate shaga. Są również bardzo zaangażowani w rozwój społeczności swingowej we Wrocławiu. W tańcu najważniejsze dla nich są: integralność ruchu z muzyką, wyrażanie siebie poprzez improwizację oraz dialog z partnerem. Michał zawsze stara się dbać o partnerki, dając im dużo przestrzeni, zaś Natalia lubi inspirować swoich partnerów, czasem przejmując inicjatywę w tańcu. Na zajęciach skupiają się na ugruntowaniu podstaw technicznych oraz naturalności ruchu, by ten był wygodny dla każdego. Nie zapominają jednak, że lindy hop i collegiate shag to przede wszystkim dobra zabawa.

MARTA I GRZEGORZ

Tańczą ze sobą od 2016r.

Zaczynali swoją przygodę od Rock&Rolla kochając go całym sercem, dzięki niemu trafili na Lindy Hop i Swing, które skradły już i serca i dusze doszczętnie. Grzegorz bardziej stonowany w tańcu, skupiony i poważniejszy, dokładny. Marta zwariowana, miłośniczka improwizacji i szaleństw na parkiecie. Uzupełniają się w tańcu jak ogień i woda, zakochani od pewnego czasu w szybszym tempie na małych kroczkach, pełnych elegancji a zarazem wariacji – Balboa. Każde wnosi inną perspektywę patrzenia na taniec, co innego w nim kocha. Natomiast dla obydwojga najważniejsza jest ponad wszystko – FRAJDA i DOBRA ZABAWA.

MARTYNA I MICHAŁ

Przekazywanie wiedzy i społeczny aspekt Lindy Hop to dla niej najbardziej wartościowy element tego tańca. Uważa, że najważniejsze w tańcu jest to, jak czujesz się z partnerem, a nie to, jak Cię widzą. Dlatego na zajęciach stawia mocny nacisk na współpracę, opiekę nad partnerem/partnerką, pozostawianie przestrzeni na improwizację oraz wspólne wyczucie się w tańcu i swobodę wyrażania siebie. Potrafi zarówno prowadzić, jak i podążać w tańcu, co bardzo pomaga w prowadzeniu zajęć, i co często wykorzystuje na parkiecie.

Pała wielką miłością do Balboszki, w której wciąż się doskonali i co nieco tańczy Collegiate Shaga.

Michał w 2017 roku szukając „jakiegoś fajnego tańca” trafił na zajęcia z lindy. To był strzał w dziesiątkę, bo uwielbia dowolność i ogromne możliwości improwizacji jakie daje lindy hop. Ten brak sztywnych ram, dobry humor wywoływany każdym tańcem, regularne potańcówki i społeczny aspekt swinga sprawiły, że został już na stałe. Na zajęciach ciągle przypomina o wyraźnym prowadzeniu i tańcu z partnerem. Lubi też podbiegać do wolnych followerek i trochę męczy kursantów zapętlonymi piosenkami. Czasem udaje, że tańczy też Collegiate Shaga 🙂

fot. Stanisław Żywica stanislawzywica.com
fot. Stanisław Żywica stanislawzywica.com

PAULINA I MARCIN

Marcin na swoje pierwsze zajęcia taneczne trafił przez przypadek. Ciekawość zrobiła swoje i tak Lindy trwa we Wrocławiu już od 2014 roku. Paulina przygodę z tańcem zaczęła jako mała dziewczynka, najpierw był to taniec towarzyski, później współczesny, aż w końcu (całkiem niedawno) odkryła swinga!

Połączył ich taniec, ogromna radość i szczęście jakie daje Lindy Hop, ale przede wszystkim miłość do Balboa! Kiedy tylko usłyszą swingowe nutki natychmiast rzucają wszystko i z uśmiechem na twarzach dają się porwać tanecznej euforii.

Na swoich zajęciach kładą duży nacisk nie tylko na technikę i umiejętności, ale i na połączenie w parze. Skupiają się również na indywidualności, kreatywności oraz oczywiście na radości z tańca i czerpaniu z niego jak najwięcej przyjemności.

ANIA I BARTEK

Poznajcie Anię i Bartka. Kilka lat temu odkryli, że ich wspólną pasją jest muzyka i taniec. Tak trafili na pierwsze zajęcia Lindy Hop. Od tego czasu uczestniczą w życiu wrocławskiej i ogólnopolskiej sceny swingowej. W tańcu najważniejsze jest dla nich spotkanie z drugą osobą i muzyką. Według nich miarą udanego tańca jest ilość uśmiechu na twarzach tancerzy. Mają nadzieję na spotkanie z Wami! 🙂

fot. Stanisław Żywica stanislawzywica.com

MAŁGOSIA I WŁODEK

Małgosia dowiedziała się o Lindy hopie podróżując po Francji po ukonczeniu studiów, a Włodek poznał ten taniec we Lwowie. Spotkali się później we Wrocławiu na zajęciach regularnych pośród grupy Lindy Szamam w 2018 roku. Od tego czasu szybko „zarazili” się całą kulturą Lindy Hop, jeździli na taneczne festiwale i potańcówki. W tańcu cenią przede wszystkim dobrą zabawę i swobodę. Są otwarci na eksperymenty i uwielbiają improwizacje w tańcu.